PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137716}

Nieodebrane połączenie

Chakushin ari
6,4 10 710
ocen
6,4 10 1 10710
5,7 3
oceny krytyków
Nieodebrane połączenie
powrót do forum filmu Nieodebrane połączenie

Czy tylko ja mam problem z odróżnieniem tych wszystkich Japończyków? :D Każdy wygląda
tak samo, a imion nie jestem w stanie nawet powtórzyć :P Też tak macie?

ajamxd

nie...już nie, to kwestia przyzwyczajenia. No i czasem trzeba starać się "widzieć", a nie tylko "patrzeć". Trzeba zwracać uwagę na szczegóły, później rozróżnianie japońskich twarzy samo przyjdzie:)

ocenił(a) film na 6
tricky666p

haah. ^^ No ja zgadzam się z tym, że to jest po prostu kwestia przyzwyczajenia. (; Na początku, też miałam problemy z rozróżnieniem tych aktorów, ale jak się ogląda często takie filmy, to da się przyzwyczaić i rozróżnić. (;

ajamxd

ja nadal nie umiem.

ajamxd

Wiesz, po praktyce w stylu trzy dramy japońskie tygodniowo, to ja potrafię odróżnić np. Shuna Oguri niezależnie od tego czy przefarbuje się na rudo czy czarno, więc wszystko się da ^^ A imiona? Spróbuj sobie coś koreańskiego obejrzeć, tam jest z nimi sto razy gorzej ;P

użytkownik usunięty
Fia_09

Tak, zwłaszcza, że Japończycy starają się nie dawać podobnych osób do jednego filmu, a Koreańczycy chyba jeszcze się nie skapnęli w problemie Europejczyków - np seria "Szepczące Korytarze" obfituje w podobnie wyglądające aktorki, dopiero po którejś powtórce filmu zaczynasz odróżniać główną bohaterkę od jednej z jej przyjaciółek (lub wrogów).

ocenił(a) film na 3
ajamxd

Spoko, też ich nie umiem rozróżnić ;p

ajamxd

haha, ja też ;)

ajamxd

najciekawsze jest to, że w sumie Japończycy z białymi, czy czarnymi mają tak samo, też ciężko im się odróżnia. Tzn. wiadomo muszą się zgadzać takie rzeczy jak kolor włosów i skóry i ogólna budowa ciała, wtedy nasze rysy twarzy są dla nich równie nierozpoznawalne.

ocenił(a) film na 10
tricky666p

Tylko że np. w Eurpie są rózne kolory włosów i oczu, a tam? Identycznie!

Pink_Phink

Zaznaczyłem przecież, że gdy zgadza się kolor włosów to rysy twarzy są dla nich równie nierozpoznawalne.

ocenił(a) film na 10
tricky666p

Masz całkowitą rację, mi tylko chodziło, że u nich to ciężko się z kimkolwiek połapać, a u nas nie da się pomylić np. Kasi Zielińskiej i Marzeny Rogalskiej. To był tylko taki przykład.

ocenił(a) film na 8
ajamxd

a ja nie wiem, jak można ich nie rozróżniać. ^ ^

ocenił(a) film na 6
ajamxd

Zgadzam się, dokładnie mam ten sam problem ;)

ajamxd

No na początku filmu też mam z tym problem, ale z reguły po pewnym czasie zaczynam rozróżniac poszczególne osoby :)

ocenił(a) film na 7
ajamxd

Też tak mam:) W połowie filmu zaczynam kojarzyć kto jest kto. Ale ja mam wogóle problem z zapamiętywaniem twarzy - białych też :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones