PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137716}

Nieodebrane połączenie

Chakushin ari
6,4 10 710
ocen
6,4 10 1 10710
5,7 3
oceny krytyków
Nieodebrane połączenie
powrót do forum filmu Nieodebrane połączenie

kolejna beszczelna i niezbyt udana zrzynka z "the ring", ten film uwazam za wielce niedoskonały...od chodzby ze względu na fakt że japończycy nie potrafią grać strachu :] co pozbawia film wiarygodności. One Missed Call to film dosyc przewidywalny, mało zaskakujący, sam fakt "śmiercionośnych wiadomosci" wydaje się być oklepany i mdły. poza tym nie wierze że bohaterowie nie wpadli na to by pozbyć sie swoich komorek po tym jak zginela 2 osoba. Motyw cukierka w ustach do konca pozostaje nie bardzo jasny i klarowny ale stanowi on sciezke do kontynuacji filmu...jak dla mnie jednym z nie wielu elementów zasługujących na pochwałe jest tajemnica, chociaż akcje z duchem sa żenadne i nie pasujące do otoczenia, ponadto klimat który jest dośc naciągany nie wynagradza słabego scenariusza i sprawia że niczego wielkiego po obejrzeniu nie odczułem...można obejrzeć chodź niczego nowego nie wnosi.

ocenił(a) film na 8
V_I_R_U_S_

Jawisz się pan szerokiej publiczności jako koneser filmów grozy a głupoty wypisujesz:) Osobiście uważam, że The Ring miał zdecydowanie lepszy początek za to druga połowa Nieodebranego połączenia jest conajmniej dobra i moim subiektywnym zdaniem lepsza od Ringu. Tak swoją drogą uzupełnij przynajmniej ulubioną filmografię, bo z anonimami ciężko na argumenty walczyć.

ocenił(a) film na 7
szeryf_3

nie wypisuję głupot, tylko pisze swoim równie subiektywnym zdaniem co odczułem po obejrzeniu filmu, jak dla mnie jest sredniawy, nie mowie ze zły ale sredniawy, nie dostrzegłem w nim większej innowacji...i

V_I_R_U_S_

Także nie uważam, aby film był wybitny. Jest nawet dosyć przeciętny, ale i tak chę go pobronić, bo nei zgadzam się z Twoim postem.

- To, czy japończycy potrafią grać strach to kwestia gustu. Taki argument zresztą dyskwalifikowałby nie tylko 'OMC'
- Niby jest to film przewodywalny, bo widz mógł wcześniej oglądać podobne tytuły. Niby - bo jednak nie do końca idzie ściezką schematów. Choćby motyw wykorzystania śmierci przez media w pierwszej połowie filmu. Filmy Nakaty są jednak nastawione tylko na klimat, często także fabuła jest banalna - 'Phone'.
- Bohaterka Kaoshi san?! wpadła na pomysł pozbycia się telefonu. Napisałą rezygnację i zostawiła go w sklepie. Potem trafiła w ręce reportera i do programu na żywo, gdzie komórka (nie jej) była. Jak widać nei chodzi o to, aby komórka była własna, ale aby nie znalazła się w rękach 'wybranej'.
- Ścieżkę do kontynuacji filmu stanowi rpzede wszytkim zysk pierwszej części.
- Duch, czy też zajwa, dziwna sina postać z połamanymi kończynami jest elementem kultury, stąd pojawia się w wielu tego typu produkcjach. Równie dobrze można się czepiać 'Ju On' itd.
- Klimat naciągany? Co to znaczy? Dla mnie klimat tworzą - zdjęcia (barwa, kadrowanie), muzyka oraz operowanie dźwiękiem. To się w tym filmie udało.
- Nie wiem, co chcesz aby wnosił film rozrywkowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones